Геморой

Що таке геморой?

Геморой є проктологічним захворюванням, при якому відзначається варикозне розширення гемороїдальних вен з подальшим запаленням, тромбозом та утворенням вузлів.

На останніх стадіях хвороби вузли можуть випадати із заднього проходу, завдавати пацієнту серйозного дискомфорту та призводити до розвитку серйозних ускладнень.

Випадання вузлів геморою обумовлюється цілою низкою факторів – застоями, ослабленням та розтягуванням м'язів. Вузлів може бути кілька або один, їх розмір коливається від декількох міліметрів до трьох сантиметрів.

Бути здоровим не соромно!

Профілактика геморою

Якщо симптоми легкі та рідкісні, достатньо дотримуватися правильної дієти з високим вмістом клітковини (мінімум 20-30 г) та споживати більше рідини (мінімум 1,5-2 літри на день). Також слід обмежити вживання гострих спецій та алкоголю. Препарати природного походження (наприклад, лляне насіння) також можуть використовуватися для полегшення дефекації та пом'якшення фекальних мас.

Важливий нюанс – необхідно стежити за м'яким та регулярним випорожненням, постаратися виключити запори, що є одним з основних профілактичних заходів.

icon
icon

Мазі, свічки та креми від геморою

У періоди погіршення симптомів починають консервативне лікування, щоб зменшити свербіж, печіння або біль, а також припинити кровотечу. Ці методи доповнюють описані вище рекомендації. Найчастіше використовуються ліки для місцевого застосування: свічки, мазі та креми. Вони містять речовини, що мають болезаспокійливі, протизапальні, в'яжучі та захисні властивості.

Більшість таких препаратів можна придбати в аптеці без рецепта. Проте займатися самолікуванням не можна, якщо симптоми посилюються. Необхідно обов'язково відвідати лікаря, який з'ясує причину нездужання та призначить грамотне лікування..

Якщо одним із симптомів була ректальна кровотеча, необхідно обов'язково звернутися до лікаря, навіть якщо симптоми припинилися і настало поліпшення.

Які стадії геморою існують?

Проктологи розрізняють чотири стадії розвитку геморою: від слабо вираженого дискомфорту до випадання вузлів та неможливості вправити їх назад. Якщо вас це цікавить, ви можете пройти тест на визначення стадії геморою онлайн.

icon
I стадія

Збільшення гемороїдальних вузлів, свербіж, кров'яні виділення під час дефекації. На першій стадії симптоми можуть зникати та з'являтися знову.

icon
II стадія

Ті ж симптоми, що і на першій стадії, плюс випадання гемороїдальних вузлів при випорожненні кишківника або піднятті тяжкості та помірні кровотечі із заднього проходу.

icon
III стадія

Випадання вузлів навіть при невеликій напрузі, яку можна виправити лише механічно, вправляючи їх вручну. Більш помітні кров'яні виділення, тяжкість, набряк анусу.

Геморой
IV стадія

Постійне випадання гемороїдальних вузлів, яке практично неможливо виправити, часті кровотечі, біль, запалення тканин навколо анального отвору.

Малоінвазивне та хірургічне лікування геморою

Головним кваліфікаційним критерієм лікування геморою є стадія захворювання.

У разі хірургічного лікування більш пріоритетними є малоінвазивні методи лікування, які актуальні та результативні для більшості пацієнтів. Внаслідок такого лікування період відновлення короткий і майже безболісний.

I-II стадії зазвичай лікують симптоматично та консервативно, застосовуючи венотоніки, свічки та мазі.

Для лікування ІІ та більшої частини ІІІ стадії використовуються в основному малоінвазивні методи такі як: лазерне та радіохвильове лікування геморою, латексне лігування, видалення LigaSure.

IV стадія – на даному етапі доцільно застосовувати хірургічний метод лікування – гемороїдектомію. Це операція з видалення геморою, яку призначають при рясних кровотечах та постійному випаданні вузлів.

Вибір методу лікування геморою

Не існує єдиного універсального методу лікування, який відповідає всім очікуванням пацієнта та лікаря. Докладне обговорення процедури, пов'язаних з нею незручностей та ризиків, повинен проводити досвідчений фахівець.

Більшість методів лікування геморою не викликають болю в період одужання, тому що лікування проводиться в тій ділянці кишківника, де відсутня больова іннервація. Тільки класичне хірургічне лікування потребує післяопераційного знеболювання.

Звернувшись до клініки проктології, ви отримаєте делікатний та уважний підхід у лікуванні геморою. Тут є сучасне обладнання та працюють висококваліфіковані хірурги-проктологи , які мають великий досвід у лікуванні геморою.

Постоленко Микола Дмитрович
Постоленко
Микола Дмитрович
  • Завідувач відділення
  • Стаж роботи 24 роки
  • Кандидат медичних наук, доцент
  • Вища кваліфікаційна категорія
  • Автор:
    • 124 наукових робіт,
    • 2 патентів України на винаходи,
    • 2 науково-методичних посібників,
    • 2 методичних рекомендацій,
    • 2 нововведень
Самолікування небезпечне
для Вашого здоров'я!

Консультація
за телефоном

Консультація за телефоном

icon
+38 (067) 912-12-78

або

Куди звертатись за допомогою?

Як правило, люди не звертають увагу на дискомфорт, біль, і найчастіше, просто терплять або п'ють знеболювальні, виходячи з власних здогадів. Ці дії і призводять до сумних та можливо невиправних наслідків.

У відділенні проктології займаються всіма питаннями, пов'язаними з кишківником. Вас проконсультують, ви відразу пройдете потрібні дослідження і вам підберуть правильне лікування.

Наші лікарі роблять все можливе, щоб полегшити життя пацієнтам із хворобами кишківника. Фахівці працюють із застосуванням сучасної схеми діагностики та лікування проктологічних захворювань, що забезпечує ефективність та швидкість у досягненні позитивного результату.

Як записатися на прийом до проктолога?

Якщо ви маєте проблеми, не можна відкладати обстеження. Для отримання консультації зв'яжіться з нами будь-яким зручним способом.

Консультації та обстеження проводяться за попереднім записом, що виключає чергу та очікування. Висновки, результати аналізів, УЗД, рекомендації з лікування видаються на руки пацієнту.

Будьте здорові та уважні до себе та своїх близьких!

Залишились питання?

Ви можете залишити свої контактні дані у формі нижче та ми обов'язково відповімо вам найближчим часом.