Що таке парапроктит?
Парапроктит являє собою гнійне запалення жирової клітковини, розташованої навколо сфінктера і анального отвору.
Він супроводжується високою температурою тіла, набряком, почервоніння біля анального отвору, утворенням інфільтрату і нариву. При активному розвитку патології можливе порушення функціонування органів сечостатевої системи та навіть поява сепсису.
Парапроктит – одне з тих захворювань, які не піддаються лікуванню в домашніх умовах і потребують негайного лікування.
Причини виникнення парапроктиту
Головна причина виникнення парапроктиту – попадання інфекції у тканини параректальної зони. При розвитку хвороби найчастіше захоплюється морганієва крипта та навколопрямокишкова клітковина. Хвороба може мати як гострий, так і хронічний характер. Наслідок тривалої хронічної недуги – поява параректальних нориць.
У процесі розвитку патології суттєво знижуються імунні властивості організму, активізуються хронічні захворювання життєво важливих систем організму, погіршується загальний стан пацієнтів.
Основні симптоми парапроктиту:
- біль у анальній зоні;
- гіпертермія;
- набряклість тканин;
- гноєтеча.
Хронічне захворювання – це результат недолікованого парапроктиту. Досить часто він супроводжується появою нориці. Постійні гнійні виділення з нього дратують шкіру промежини і викликають нестерпне свербіння.
Микола Дмитрович
- Завідувач відділення
- Стаж роботи 24 роки
- Кандидат медичних наук, доцент
- Вища кваліфікаційна категорія
-
Автор:
- 124 наукових робіт,
- 2 патентів України на винаходи,
- 2 науково-методичних посібників,
- 2 методичних рекомендацій,
- 2 нововведень
Які види парапроктиту існують?
Відповідно до локалізації вогнища хвороби та рівня поширення запального процесу виділяються чотири види парапроктиту. Найбільш сприятливими прогнозами характеризується перший варіант, що легко піддається лікуванню. В останньому випадку зачіпаються органи малого тазу.
що локалізується безпосередньо у анального отвору
розташований всередині прямої кишки, неподалік області анального отвору
розташований у просторі, обмеженому кістками і м'язами сідниць, та він не чіпає інших областей, крім тазового дна
розташований в клітковинному просторі над м'язами що піднімають задній прохід
Методи діагностики парапроктиту
Виявлення парапроктиту здійснюється профільним лікарем на основі даних опитування та проктологічного огляду . Призначається лабораторне дослідження зразків крові. На наявність хвороби вказують підвищені показники ШОЕ та лейкоцитів.
Додаткові діагностичні методи застосовують у тому випадку, якщо гнійник розташований у зоні малого таза. При хронічному перебігу хвороби та підозрі на наявність нориці , спеціалістом проводиться пальцеве дослідження анального каналу та зондування. За необхідності застосовуються інструментальні технології:
- аноскопія;
- фістулографія;
- ректороманоскопія;
- ультрасонографія.
Особливості лікування парапроктиту
Якісне лікування парапроктиту у Запоріжжі проводиться у відділенні проктології .
У більшості випадків захворювання вимагає хірургічного втручання, що передбачає невеликий надріз та подальше дренування гнійного вогнища. Операція проводиться за глибокої анестезії проблемної області. Лікарі займаються усуненням вогнища інфекції, після чого січеться крипта разом із гнійним ходом.
При правильному виконанні всіх необхідних маніпуляцій пацієнти можуть розраховувати повне лікування. Неприємною та тривалою процедурою є розтин гнійного утворення, яке розташовується у малому тазі.
для Вашого здоров'я!
Куди звертатись за допомогою?
Як правило, люди не звертають увагу на дискомфорт, біль, і найчастіше, просто терплять або п'ють знеболювальні, виходячи з власних здогадів. Ці дії і призводять до сумних та можливо невиправних наслідків.
У відділенні проктології займаються всіма питаннями, пов'язаними з кишківником. Вас проконсультують, ви відразу пройдете потрібні дослідження і вам підберуть правильне лікування.
Наші лікарі роблять все можливе, щоб полегшити життя пацієнтам із хворобами кишківника. Фахівці працюють із застосуванням сучасної схеми діагностики та лікування проктологічних захворювань, що забезпечує ефективність та швидкість у досягненні позитивного результату.
Як записатися на прийом до проктолога?
Якщо ви маєте проблеми, не можна відкладати обстеження. Для отримання консультації зв'яжіться з нами будь-яким зручним способом.
Консультації та обстеження проводяться за попереднім записом, що виключає чергу та очікування. Висновки, результати аналізів, УЗД, рекомендації з лікування видаються на руки пацієнту.
Будьте здорові та уважні до себе та своїх близьких!
Залишились питання?
Ви можете залишити свої контактні дані у формі нижче та ми обов'язково відповімо вам найближчим часом.