Що таке кіста куприка?
Кіста куприка (епітеліальний куприковий хід, пілонідальна кіста) – це вроджений дефект у вигляді вузького каналу в м'яких тканинах під шкірою крижово-куприкової області.
Хід розміщується у складці між сідницями, і виходить на поверхню шкіри одним або декількома невеликими отворами (первинні отвори). Всередині ходи розташовані потові та сальні залози, волосяні цибулини, сполучнотканинні волокна. Продукти їх життєдіяльності виходять через первинні отвори за допомогою виділень, через ці ж отвори тканини може проникати інфекція.
Ще одна з особливостей кісти куприка – вона частіше зустрічається у чоловічої статі. У жінок дана патологія розвивається рідко, але перебіг хвороби і симптоматика такі самі.
Причини утворення кісти куприка:
- травмування;
- надмірне потовиділення;
- застуда;
- низький імунітет;
- недотримання правил гігієни.
Найчастіше до прогресування хвороби наводить сукупність кількох причин із наведеного списку. Патологічні процеси у таких випадках протікають швидше та призводять до виділення гнійного вмісту назовні.
Етапи розвитку епітеліального куприкового ходу
Захворювання проходить у два етапи – хронічний стан та розвиток нагноєння. На першому етапі її виявляють тільки при загальному обстеженні, часто випадково, оскільки вона є епітеліальними втягненнями на шкірі.
На другому етапі стан хворого погіршується, з'являється болючість у районі сідниць, що посилюється під час руху та фізичної активності. При утворенні вогнища гною (абсцесу), з'являється почервоніння та ущільнення шкіри в області ураження.
Микола Дмитрович
- Завідувач відділення
- Стаж роботи 24 роки
- Кандидат медичних наук, доцент
- Вища кваліфікаційна категорія
-
Автор:
- 124 наукових робіт,
- 2 патентів України на винаходи,
- 2 науково-методичних посібників,
- 2 методичних рекомендацій,
- 2 нововведень
Методи діагностики кісти куприка
Якщо є болі в сідничній ділянці, то необхідно звернутися до проктолога та пройти обстеження. Допомагають визначити кісту копчика та тяжкість захворювання такі методи діагностики:
огляд лікаря-проктолога
УЗД (ультразвукове дослідження)
КТ (комп'ютерна томографія)
МРТ (магнітно-резонансна томографія)
Методи лікування кісти куприка
Кіста куприка в більшості випадків вимагає хірургічного втручання. Консервативне лікування медикаментозними препаратами проводиться рідше. Застосовувати різні народні методи або гомеопатичні засоби при кістці куприка категорично не рекомендується. Лікуванням повинен займатись проктолог.
Під час хірургічного втручання вирізається кіста з подальшим зшиванням шкіри. Можна застосувати метод Баска або Карідакіса, відкритої або закритої рани. Найчастіше використовується перший із них.
При кісті куприка важливо звернутися до лікаря, не чекаючи на розвиток ускладнень. Цим можна звести до мінімуму хірургічне втручання та період втрати працездатності.
Практикуючі лікарі клініки проктології постійно навчаються інноваціям у своїй сфері і проведуть операцію з видалення кісти куприка на належному рівні. Клініка обладнана всім необхідним для швидкого та якісного надання допомоги. Тривалість лікування обговорюється з лікарем на консультації та залежатиме від обраної методики.
для Вашого здоров'я!
Куди звертатись за допомогою?
Як правило, люди не звертають увагу на дискомфорт, біль, і найчастіше, просто терплять або п'ють знеболювальні, виходячи з власних здогадів. Ці дії і призводять до сумних та можливо невиправних наслідків.
У відділенні проктології займаються всіма питаннями, пов'язаними з кишківником. Вас проконсультують, ви відразу пройдете потрібні дослідження і вам підберуть правильне лікування.
Наші лікарі роблять все можливе, щоб полегшити життя пацієнтам із хворобами кишківника. Фахівці працюють із застосуванням сучасної схеми діагностики та лікування проктологічних захворювань, що забезпечує ефективність та швидкість у досягненні позитивного результату.
Як записатися на прийом до проктолога?
Якщо ви маєте проблеми, не можна відкладати обстеження. Для отримання консультації зв'яжіться з нами будь-яким зручним способом.
Консультації та обстеження проводяться за попереднім записом, що виключає чергу та очікування. Висновки, результати аналізів, УЗД, рекомендації з лікування видаються на руки пацієнту.
Будьте здорові та уважні до себе та своїх близьких!
Залишились питання?
Ви можете залишити свої контактні дані у формі нижче та ми обов'язково відповімо вам найближчим часом.