Соромлюся запитати...

Для середньостатистичної людини є теми, на які незручно говорити, і лікарі, до яких незручно звертатися. Наприклад, люди соромляться йти до проктолога. Внаслідок цього до 50% дорослого населення страждає від геморою та інших проктологічних захворювань (а їх багато).

Страх в очах пацієнтів помітно вже на етапі очікування на прийом. Запевняю вас, проктологи не страшні, а звичайні лікарі, як кардіологи, терапевти чи офтальмологи. І чим довше через страх пацієнт відкладає прийом, тим складніше потім боротися з наслідками. Залиште свої страхи та сумніви і не соромтеся ставити проктологу свої запитання.

Подивіться на часті та не дуже часті запитання наших пацієнтів і, можливо, ви одразу знайдете відповіді на ваші запитання.


Ніколи не був у проктолога, хвилююсь. Чи треба якось готуватись?

Залежно від стану організму, кожній людині можуть бути надані рекомендації щодо підготовки до відвідування проктолога. Основне завдання для пацієнта – очистити пряму кишку від калових мас, а також подбати, щоб інші відділи кишківника були спорожнені. Для цього необхідно заздалегідь перейти на рекомендовану дієту і провести процедуру очищення прямої кишки.

У деяких випадках підготовку можна не робити. Якщо ви звертаєтеся до фахівця через гострий біль в області заднього проходу або при сильній кровотечі, то підготовка не потрібна.


Скажіть будь ласка, які симптоми є приводом для візиту до проктолога?

Основними симптомами, через які варто негайно звернутися до проктолога, є наявність болю або крові при дефекації, відчуття неповного випорожнення, випадіння та появи утворень-«вузлів» у періанальній області, виділення слизу або гною з анального каналу, запори, проноси, метеоризм, а також ускладнена дефекація. Важливо відзначити, що сучасна проктологія допомагає у всіх випадках, незалежно від стадії захворювання. Головне – досвід і знання лікаря, який підбере правильний метод лікування, враховуючи всі особливості пацієнта.


Чи необхідно відвідувати проктолога за відсутності скарг?

В Європі та Америці колоноскопія давно стала обов'язковим обстеженням після 45-50 років. Воно проводиться один раз на 5 років. Цей метод дозволяє виявити і попередити розвиток багатьох захворювань прямої кишки. Тому ми настійно рекомендуємо не чекати поки “заболить”, а дбати про здоров'я своєчасно!


Чи може геморой пройти сам по собі без лікування?

Ні, без лікування він зникнути не може. Гемороїдальні вузли не мають схильності до зменшення, а навпаки з часом лише збільшуються. Медикаментозне лікування сповільнює цей процес і, у разі гострого геморою, лише зменшує його симптоми.


Чи можна відвідувати проктолога під час місячних?

Ви можете потрапити на прийом до проктолога в ці дні, використовуючи спеціальні засоби гігієни (тампон). Головне, щоб Ви відчували себе комфортно, а лікареві це не завадить провести огляд. Але при рясних виділеннях відвідування краще перенести.


Чи існують народні методи лікування геморою?

У своїй практиці лікарі-проктологи використовують народні методи лікування, але лише як допоміжні. Наприклад, ванни з ромашкою, календулою, корою дуба, свічки з прополісом і т.д. Проте існує безліч методів народної медицини, які не тільки не допомагають, а й відверто шкодять людині. Наприклад, таке лікування може спричинити хімічні опіки та алергічні дерматити після обробки меновазином, йодом та іншими агресивними засобами. Але найнебезпечніше в такому самолікуванні те, що часто людина, захопившись тимчасовим ефектом, переводить захворювання з гострої фази в хронічну, яку лікувати набагато складніше. А ще гірше, що люди, які страждають на рак прямої кишки, помилково вважають, що лікують геморой і втрачають дорогоцінний час. Народні засоби можна використовувати за умови їхньої безпеки і ТІЛЬКИ після проктологічного обстеження.


Чи довго лікувати геморой?

Все залежить від того, як вчасно Ви звернулися до проктолога. На ранніх стадіях геморой лікується недовго і не боляче, тому рекомендуємо звертатися до лікаря при перших найменших симптомах.

Сучасна малоінвазивна лазерна хірургія дозволяє позбутися геморою акуратно, швидко і безболісно, навіть у занедбаних стадіях. При чому, відразу після операції пацієнт може йти додому.


Проблема дуже делікатна і хотілося б отримати онлайн консультацію. У мене, мабуть, з'явилася анальна тріщина і це сталося під час сексу. Скажіть, чи є обов'язковою операція чи існує медикаментозне лікування?

Для встановлення точного діагнозу необхідна очна консультація у проктолога, так як тріщина може бути як у гострій, так і в хронічній стадії загострення. Після огляду лікар визначить потрібний курс лікування. Чекаємо Вас на прийомі в нашій клініці у зручний для Вас час.


Що таке парапроктит, які у нього симптоми та як він лікується?

Гострий парапроктит – це гнойне запалення в тканинах навколо прямої кишки через попадання інфекції. При парапроктиті пацієнти відчувають гострий біль в области прямої кишки, проміжності або тазу, який весь час посилюється, мають запори. Запальний процес призводить до підвищення температури тіла, порушення апетиту, слабкості та млявості. Якщо вчасно не звернутися до лікаря-проктолога та не прооперуватися, можуть бути дуже серйозні проблеми. Інфекційний процес може поширитися по всій клітковині, а звідти – на органи малого тазу. У запущених випадках це приводить до перитоніту і сепсису.
Лікування гострого парапроктиту тільки хірургичне. Операція повинна бути виконана найближчі години після встановленого діагнозу. Затягування з операцією не тільки погиршує стан хворого, але й ускладнює прогноз, тому що загрожує небезпекою поширення гнійного процесу, що руйнує стінки прямої кишки.
Своєчасна діагностика парапроктиту дозволяє вилікувати хворобу та не допустити рецидивів у майбутньому. Для профілактики потрібно не запускати інши проктологічні захворювання: геморой, анальні тріщини тощо.


Чи завжди при парапроктиті утворюється нориця прямої кишки?

Ні, не завжди. Нориці прямої кишки утворюються лише у частини хворих з парапроктитом, і на сьогоднішній день немає методу, який міг би достовірно визначити, виникне нориця чи ні.


Які методи лікування геморою ви застосовуєте у своїй практиці?

Для терапії проктологічних захворювань сьогодні застосовуються передові методики, вибір яких залежить від стадії захворювання. На 1-2 стадіях – це консервативна медикаментозна терапія; на 2-3 стадіях найчастіше застосовуються малоінвазивні методики та радіохвильове втручання, яке дозволяє досягти результатів з першої процедури з мінімальною травматичністю. Робота наших лікарів забезпечує максимальну точність маніпуляцій, виключає кровотечі та мінімізує ризики утворення післяопераційних рубців. Тому пацієнт може розраховувати на швидке одужання та виписку з клініки вже за 2-3 дні. На 4 стадії захворювання – це метод оперативного втручання, поєднаний з використанням сучасних препаратів та процедур.


Як часто потрібно відвідувати лікаря проктолога?

Зважаючи на те, що існують захворювання прямої кишки, що протікають безсимптомно, відвідування лікаря-проктолога необхідно запланувати один раз на рік або хоча б один раз на п'ять років. Для пацієнтів старше 50 років і пацієнтів, у яких батьки страждали на онкологічні захворювання прямої кишки обов'язково відвідування проктолога один раз на рік.


Чи може геморой спровокувати рак прямої кишки?

Геморой не є передраковим захворюванням. До хвороб, що передують онкологічним процесам у прямій кишці відносяться поліпи, неспецифічний виразковий коліт, хвороба Крона.

Самолікування небезпечне
для Вашого здоров'я!

Консультація
за телефоном

Консультація за телефоном

icon
+38 (067) 912-12-78

або

Куди звертатись за допомогою?

Як правило, люди не звертають увагу на дискомфорт, біль, і найчастіше, просто терплять або п'ють знеболювальні, виходячи з власних здогадів. Ці дії і призводять до сумних та можливо невиправних наслідків.

У відділенні проктології займаються всіма питаннями, пов'язаними з кишківником. Вас проконсультують, ви відразу пройдете потрібні дослідження і вам підберуть правильне лікування.

Наші лікарі роблять все можливе, щоб полегшити життя пацієнтам із хворобами кишківника. Фахівці працюють із застосуванням сучасної схеми діагностики та лікування проктологічних захворювань, що забезпечує ефективність та швидкість у досягненні позитивного результату.

Як записатися на прийом до проктолога?

Якщо ви маєте проблеми, не можна відкладати обстеження. Для отримання консультації зв'яжіться з нами будь-яким зручним способом.

Консультації та обстеження проводяться за попереднім записом, що виключає чергу та очікування. Висновки, результати аналізів, УЗД, рекомендації з лікування видаються на руки пацієнту.

Будьте здорові та уважні до себе та своїх близьких!

Залишились питання?

Ви можете залишити свої контактні дані у формі нижче та ми обов'язково відповімо вам найближчим часом.