Що таке хвороба Крона?

Хвороба Крона – це тип запального захворювання кишківника, у якому травний тракт стає опухлим і роздратованим. Це хронічне та довічне запалення шлунково-кишкового тракту, яке тягнеться від шлунка до анусу. У різних людей можуть бути порушені різні області шлунково-кишкового тракту, але зазвичай це захворювання вражає тонку кишку і початок товстої кишки і часто хвороба поширюється на більш глибокі шари кишківника. Стан хворої людини може бути болючим та виснажливим, іноді призводячи до серйозних чи небезпечних для життя ускладнень, а також викликати емоційний стрес. І хоча відомих ліків від хвороби Крона не існує, після встановлення діагнозу, лікування може допомогти людям повернутися до більш нормального, активного та комфортного життя.
 

Що викликає хворобу Крона? Причини її появи

Причина хвороби Крона невідома. Дослідники вважають, що однією з причин може бути аутоімунна реакція. Зазвичай імунна система переходить у режим атаки, щоб знищити мікроби, які проникають в організм. Запалення – це ознака того, що організм бореться з бактеріями. Як тільки загроза зникає, імунна система заспокоюється та запалення зникає. Аутоімунна відповідь відбувається, коли імунна система переходить у режим перевантаження та атакує власні клітини тіла людини. Наприклад, імунна система може почати неадекватну атаку на бактерії, які зазвичай знаходяться в кишківнику, викликаючи цим запалення в кишківнику.

Іноді хвороба Крона передається у спадок. Можливо, що причина, через яку імунна система атакує здорові клітини організму, є спадковою. Тим не менш, це не переважний фактор і у багатьох людей із хворобою Крона немає сімейної історії.

На виникнення та розвиток хвороби Крона можуть впливати фактори довкілля. Захворюваність і поширеність цієї хвороби у промислово розвинених країнах високі, а країнах, що розвиваються, низькі. Хоча останні результати різних досліджень показують значне зростання серед країн, що промислово розвиваються, на континентах Азії та Африки.
 

Хто знаходиться у зоні ризику хвороби Крона?

Ось деякі з найпоширеніших відомих факторів:

Вік. Хвороба Крона може виникнути у будь-якому віці, але найчастіше вона розвивається у молодому віці. Більшість людей хвороба Крона діагностується до досягнення ними 30-річного віку. Останні дослідження показують, що перший пік захворюваності на хворобу Крона серед пацієнтів припадає на вік від 15 до 35 років, а другий пік припадає на пацієнтів у віці 60-80 років.

Сімейний анамнез. Люди, які мають родичів першого ступеня спорідненості, таких як батьки, брати або сестри, схильні до більш високого ризику захворювання. Приблизно в 1 з 5 осіб із хворобою Крона є член сім'ї із цим захворюванням.

Куріння. Куріння сигарет є найважливішим контрольованим фактором ризику розвитку хвороби Крона. Куріння також призводить до більш серйозного захворювання та більшого ризику хірургічного втручання.

Місцезнаходження. Люди, які живуть у розвинених країнах та міських районах, наражаються на більш високий ризик, ніж люди, що живуть у менш розвинених країнах та сільській місцевості.

Стрес. Реакція вашого організму на стрес може сприяти загостренням.

Дієта. Овочі та фрукти знижують ризик розвитку хвороби Крона, тоді як фастфуд збільшує ризик розвитку хвороби.

Антибіотики. Деякі дослідження показують, що тривале вживання антибіотиків збільшує частоту хвороби Крона.

Вітамін Д. Втрата вітаміну Д призводить до хвороби Крона. Нестача сонячного світла призводить до відсутності вітаміну Д та наявності хвороби Крона.
 

Отже, хвороба Крона є аутоімунним захворюванням, яке є результатом множинних факторів з невідомим збудником. Але хвороба Крона не смертельна, і люди з хворобою Крона можуть жити так довго, як і люди без неї. Тим не менш, важливо контролювати свій стан, щоб запобігти ускладненням.

Самолікування небезпечне
для Вашого здоров'я!

Консультація
за телефоном

Консультація за телефоном

icon
+38 (067) 912-12-78

або

Куди звертатись за допомогою?

Як правило, люди не звертають увагу на дискомфорт, біль, і найчастіше, просто терплять або п'ють знеболювальні, виходячи з власних здогадів. Ці дії і призводять до сумних та можливо невиправних наслідків.

У відділенні проктології займаються всіма питаннями, пов'язаними з кишківником. Вас проконсультують, ви відразу пройдете потрібні дослідження і вам підберуть правильне лікування.

Наші лікарі роблять все можливе, щоб полегшити життя пацієнтам із хворобами кишківника. Фахівці працюють із застосуванням сучасної схеми діагностики та лікування проктологічних захворювань, що забезпечує ефективність та швидкість у досягненні позитивного результату.

Як записатися на прийом до проктолога?

Якщо ви маєте проблеми, не можна відкладати обстеження. Для отримання консультації зв'яжіться з нами будь-яким зручним способом.

Консультації та обстеження проводяться за попереднім записом, що виключає чергу та очікування. Висновки, результати аналізів, УЗД, рекомендації з лікування видаються на руки пацієнту.

Будьте здорові та уважні до себе та своїх близьких!

Залишились питання?

Ви можете залишити свої контактні дані у формі нижче та ми обов'язково відповімо вам найближчим часом.