Чому збільшуються та випадають гемороїдальні вузли?

Коли ми говоримо "виліз геморой", ми маємо на увазі, що геморой став помітнішим або викликав дискомфорт. Це може виявлятися у вигляді збільшення гемороїдальних вузлів, які можуть бути зовнішніми (навколо ануса) або внутрішніми (всередині прямої кишки). Зазвичай цей дискомфорт супроводжується свербінням, болями та/або кровотечею. Пам'ятайте, що у будь-якому випадку важливо звернутися до лікаря для визначення правильного діагнозу та призначення своєчасного лікування .

Підвищений тиск в анальній або ректальній ділянці може призвести до набухання вен, що призведе до утворення геморою. Цей тиск може бути викликаний напругою під час дефекації, вагітністю чи ожирінням. Коли тиск стає занадто великим, вени та пов'язані з ними тканини збільшуються, дозволяючи геморою випирати з ануса.

Ослаблена тканина в анальній або ректальній ділянці також може призвести до випадання гемороїдальних вузлів. Зниження пружності тканин може бути викликане старінням, травмою чи пологами. Ці зміни призводять до того, що вени стають більш сприйнятливими до опухання та випинання з ануса.

Коли людина страждає на запор, випорожнення можуть бути дуже твердими, що ускладнює дефекацію. Ці труднощі призводять до напруги і можуть призвести до набухання вен і пов'язаних з ними тканин, що їх підтримують. Це призводить до утворення гемороїдальних вузлів.
 

Які існують варіанти лікування гемороїдальних вузлів?

Існує ряд варіантів лікування: від полегшення легких чи помірних симптомів під час загострення до проведення медичного лікування , спрямованого на усунення причин симптомів – самого геморою. Варіанти лікування:

Зміни способу життя , включаючи збільшення вмісту клітковини в раціоні, рясне пиття та уникнення напруження під час дефекації.

Креми та мазі місцевого застосування , які можуть допомогти зменшити запалення та дискомфорт.

Лікарські препарати , такі як розм'якшувачі випорожнень, проносні та ангіопротекторні препарати.

Лазерна терапія, радіочастотна або інфрачервона коагуляція , які допоможуть зменшити або видалити гемороїдальні вузли.

Хірургічні процедури , такі як гемороїдектомія.
 

Як лікувати випадання гемороїдальних вузлів у домашніх умовах?

Першим кроком у лікуванні випадання геморою є зміна способу життя, щоб знизити ризик його розвитку насамперед. Це включає вживання здорової, знежиреної дієти з високим вмістом клітковини, пиття води і регулярні заняття спортом. Крім того, важливо уникати напруги при дефекації, оскільки це може погіршити стан. Якщо зміни способу життя недостатні для зменшення болю та дискомфорту, спричинених випаданням геморою, існує безліч домашніх засобів, які можна використовувати для полегшення симптомів випадання геморою. Якщо у вас виник геморой, ось кілька кроків, які можуть допомогти.

Приймайте теплу ванну або сидячу ванну з ромашкою кілька разів на день. Це може допомогти зменшити запалення та заспокоїти уражену область.

Прикладайте холодний компрес до ураженої ділянки на 10-15 хвилин кілька разів на день.

Щоб зменшити тиск на болісну область, під час сидіння використовуйте подушку у формі пончика .

Намагайтеся уникати тривалого сидіння або стояння.

Деякі ліки, такі як проносні та розм'якшувачі випорожнень , також можуть допомогти зменшити біль та дискомфорт, спричинені випаданням гемороїдальних вузлів.

Для полегшення симптомів використовуйте креми або супозиторії , призначені для лікування геморою, які можуть полегшити свербіж та запалення. Свічки від геморою не захистять від тромбозу і не приберуть геморой, вони лише допоможуть на якийсь час зняти болючі відчуття.
 

Якщо симптоми зберігаються або посилюються, обов'язково зверніться до лікаря-проктолога для отримання рекомендацій та, при необхідності, лікування – зменшення розмірів або видалення гемороїдальних вузлів.

Самолікування небезпечне
для Вашого здоров'я!

Консультація
за телефоном

Консультація за телефоном

icon
+38 (067) 912-12-78

або

Куди звертатись за допомогою?

Як правило, люди не звертають увагу на дискомфорт, біль, і найчастіше, просто терплять або п'ють знеболювальні, виходячи з власних здогадів. Ці дії і призводять до сумних та можливо невиправних наслідків.

У відділенні проктології займаються всіма питаннями, пов'язаними з кишківником. Вас проконсультують, ви відразу пройдете потрібні дослідження і вам підберуть правильне лікування.

Наші лікарі роблять все можливе, щоб полегшити життя пацієнтам із хворобами кишківника. Фахівці працюють із застосуванням сучасної схеми діагностики та лікування проктологічних захворювань, що забезпечує ефективність та швидкість у досягненні позитивного результату.

Як записатися на прийом до проктолога?

Якщо ви маєте проблеми, не можна відкладати обстеження. Для отримання консультації зв'яжіться з нами будь-яким зручним способом.

Консультації та обстеження проводяться за попереднім записом, що виключає чергу та очікування. Висновки, результати аналізів, УЗД, рекомендації з лікування видаються на руки пацієнту.

Будьте здорові та уважні до себе та своїх близьких!

Залишились питання?

Ви можете залишити свої контактні дані у формі нижче та ми обов'язково відповімо вам найближчим часом.