Тест на визначення стадії геморою
Іноді складно зрозуміти, чи настав час щось робити більше, ніж просто спостерігати за своїм станом, і якнайшвидше звернутися за медичною допомогою. Давайте спробуємо з'ясувати.
Відновлення після операції з видалення геморою може бути неприємним досвідом. Період відновлення зазвичай триває від однієї до шести тижнів після операції, залежно від того, наскільки великою була процедура. Різні фактори можуть визначати час відновлення, включаючи кількість віддалених гемороїдальних вузлів та їх розмір. Ви можете зробити певні кроки для полегшення симптомів протягом усього цього процесу.
Вам потрібно змінити дієту та активність, щоб допомогти вашому тілу швидше відновитися після операції. Також можна вживати знеболювальні та розм'якшувачі
випорожнень. Через 1-2 тижні ви зможете займатися більшістю своїх звичайних справ. Але не робіть того, що потребує великих зусиль. Важливо уникати підйому
тяжкості та напруги при дефекації під час відновлення. Дотримуйтесь інструкцій нижче, щоб одужати якнайшвидше.
Активність
Відпочивайте, коли відчуваєте втому.
Будьте активними. Ходьба – гарний вибір. Вона покращує кровообіг і запобігає застою крові в травмованих тканинах.
Вам слід уникати тривалого сидіння без руху. Якщо вам все ж таки потрібно сісти, часто допомагає подушка у формі пончика. Купуйте м'яку подушку відповідного розміру. Занадто велика та тверда може призвести до небажаних наслідків.
Дозвольте вашому тілу зцілитися. Не рухайтеся швидко і не піднімайте нічого важкого, доки не відчуєте себе краще.
Ви можете приймати душ і ванну як завжди. Після цього промокніть насухо анальну область.
Ймовірно, вам доведеться взяти відпустку на 1-2 тижні. Це залежить від типу роботи, яку ви виконуєте, та від того, як ви почуваєтеся.
Дієта
Дотримуйтесь вказівок лікаря щодо харчування після операції. Рекомендується вживати їжу часто, але невеликими порціями, щоб рух калових мас у кишківнику був рівномірним.
Почніть додавати до свого раціону продукти з високим вмістом клітковини через 2 або 3 дні після операції. Це полегшить дефекацію і знизить ймовірність повторного виникнення геморою надалі.
Якщо ваше випорожнення нерегулярне відразу після операції, постарайтеся уникати запорів та напруження. Пийте багато води. Лікар може порекомендувати клітковину,
розм'якшувач випорожнення або м'яке проносне.
Ліки
Лікар дасть вам інструкції щодо прийому необхідних ліків. Обговоріть з лікарем необхідність прийому розм'якшувача випорожнень або проносного. Розм'якшувачі випорожнення природним чином впливають на організм, полегшуючи дефекацію і мають менше побічних ефектів, ніж сильніші стимулюючі проносні засоби. Вони також рідше викликають діарею, яка також надмірно чинить тиск на хірургічні рани.
Якщо лікар виписав вам рецептурні ліки від болю, приймайте його згідно з приписом. Якщо ви не приймаєте рецептурні знеболювальні, запитайте у лікаря, чи можна приймати безрецептурні препарати.
Якщо лікар прописав вам антибіотики, приймайте їх згідно з інструкцією. Не припиняйте їх прийом лише тому, що ви почуваєтеся краще. Вам потрібно пройти повний курс антибіотиків.
Для полегшення болю можна застосовувати знеболювальні препарати до та після дефекації.
Інші інструкції
Сидіть у 8-10 см теплої води з лікарськими травами (сидяча ванна) протягом 15-20 хвилин 3 рази на день та після дефекації. Потім промокніть анальну область насухо. Робіть це до тих пір, поки у вас є біль в анальній ділянці.
Уникайте тривалого сидіння на унітазі та напруження під час дефекації.
Утримуйте анальну область у чистоті.
Підтримуйте ноги маленькою сходинкою, коли сидите на унітазі. Це допомагає зігнути стегна та розмістити таз у положенні присідання. Це може полегшити дефекацію після операції.
Використовуйте дитячі серветки або вологі туалетні серветки замість туалетного паперу після дефекації. Ці продукти не дратують анус.
Якщо лікар рекомендує безрецептурний крем (або мазь) на шкіру в області ануса, не ігноруйте. Він допоможе зменшити біль та свербіж після операції.
Це питання цікавить багатьох пацієнтів. Я рекомендую приймати знеболювальні препарати (пігулки або уколи) перед відвідуванням туалету. Це допоможе зняти болючі
відчуття. Деякі пацієнти випорожнюються під час прийняття сидячих ванн з лікарськими травами (або в теплій воді) і це дійсно допомагає розслабити напругу тазового
дна і притупити біль. Пам'ятайте, що чим довше ви відтягуєте відвідування туалету через страх випробувати біль, тим гірше. Калові маси ущільнюються і відповідно
посилюється больовий синдром при дефекації.
Продовжуйте харчуватися багатою клітковиною дієтою з великою кількістю води навіть після одужання. Поряд із фізичними вправами, це може допомогти запобігти рецидиву геморою. Уважно стежте за змінами у стані свого здоров'я та обов'язково звертайтеся до лікаря, якщо у вас виникнуть якісь проблеми. Бережіть себе!
Як правило, люди не звертають увагу на дискомфорт, біль, і найчастіше, просто терплять або п'ють знеболювальні, виходячи з власних здогадів. Ці дії і призводять до сумних та можливо невиправних наслідків.
У відділенні проктології займаються всіма питаннями, пов'язаними з кишківником. Вас проконсультують, ви відразу пройдете потрібні дослідження і вам підберуть правильне лікування.
Наші лікарі роблять все можливе, щоб полегшити життя пацієнтам із хворобами кишківника. Фахівці працюють із застосуванням сучасної схеми діагностики та лікування проктологічних захворювань, що забезпечує ефективність та швидкість у досягненні позитивного результату.
Якщо ви маєте проблеми, не можна відкладати обстеження. Для отримання консультації зв'яжіться з нами будь-яким зручним способом.
Консультації та обстеження проводяться за попереднім записом, що виключає чергу та очікування. Висновки, результати аналізів, УЗД, рекомендації з лікування видаються на руки пацієнту.
Будьте здорові та уважні до себе та своїх близьких!
Ви можете залишити свої контактні дані у формі нижче та ми обов'язково відповімо вам найближчим часом.