Стадії геморою та його види

Незважаючи на те, що геморой є дуже поширеним захворюванням, у людей виникає багато питань про нього. Геморой виникає в результаті підвищення тиску у венах прямої кишки та навколо заднього проходу. Симптоми можуть відрізнятися залежно від виду та стадії, але кровотеча та подразнення під час дефекації можуть мати місце у будь-якому з випадків захворювання. Є багато рішень для лікування цієї недуги, починаючи від простих (мазей, таблеток та домашніх процедур) і закінчуючи складнішими – хірургічними процедурами. Лікування, яке вам потрібно, буде залежати від тяжкості геморою. Давайте розберемося по порядку.

Проктологи виділяють два види геморою – зовнішній та внутрішній. При внутрішньому геморої гемороїдальні вузли (шишки) утворюються всередині прямої кишки, при зовнішньому – зовні, навколо анального отвору. У деяких пацієнтів розвивається комбінована форма хвороби – коли шишки розвиваються і всередині, і ззовні. Така форма захворювання може виникнути як результат ігнорування проблеми.
 

Внутрішній геморой

Геморой не завжди видно. При внутрішньому геморої вузли розташовані глибоко в анальному отворі. Але при загостренні, коли вони розширюються, гемороїдальні вузли можуть виходити із заднього проходу. У прямій кишці немає нервів, що виявляють біль, тому ви не завжди можете помітити внутрішній геморой. Але він може викликати симптоми, якщо вузли збільшуються при загостренні: біль або дискомфорт, свербіж, печіння, помітні шишки та/або припухлість в ануса. Кал, що проходить через пряму кишку, може дратувати внутрішній геморой. Це може призвести до кровотечі, яку ви можете побачити на туалетному папері.

Зверніться до лікаря, якщо внутрішній геморой завдає вам болю або дискомфорту, або якщо ви маєте кровотечу з прямої кишки. Якщо ви відчуваєте сильний біль під час випорожнення, це може бути наслідком абсцесу або тріщини заднього проходу або прямої кишки, а не геморою.
 

Зовнішній геморой

Зовнішній геморой розташований в області анального отвору та покритий шкірою. Він виглядає як щільна шишка червоного чи темно-синього кольору. Симптоми зовнішнього геморою практично такі самі, як і внутрішнього. Але оскільки вони розташовані на зовнішній стороні прямої кишки, ви можете відчувати великий біль або дискомфорт, коли сідаєте, виконуєте фізичну активність або випорожнюєтеся. Вузли також легко побачити, коли вони набрякають, і синюшний колір розширених вен видно під анальною поверхнею шкіри. Зверніться до лікаря, не чекаючи поки геморой завдасть біль або дискомфорту, що вплине на ваше повсякденне життя.

Проктологи розрізняють чотири стадії розвитку геморою виходячи з розмірів вузлів, супутніх симптомів та ускладнень.
 

I стадія геморою

Збільшення гемороїдальних вузлів, кров'яні виділення при дефекації та короткочасні неприємні відчуття в області заднього проходу. На першій стадії симптоми можуть зникати та з'являтися знову.
 

II стадія геморою

Пацієнт починає скаржитися на анальний свербіж із помірно кров'янистими та слизовими виділеннями із заднього проходу. Можуть спостерігатися й інші симптоми: біль у положенні сидячи, кров при дефекації і т. д. Зрідка відбувається випадання гемороїдальних вузлів, але їх можна вправити без особливих зусиль.
 

III стадія геморою

У пацієнта відбувається зниження тонусу анального сфінктера. Більш помітні кров'яні виділення, тяжкість, набряк анусу та випадання вузлів, особливо після напруги у процесі спорожнення кишківника. Нерідко вправити вузли досить складно, потрібно докласти зусилля (вправляючи їх вручну).
 

IV стадія геморою

Характеризується появою практично постійних анальних кровотеч, спостерігаються тривалі епізоди сильного болю в задньому проході та запалення тканин навколо анального отвору. Постійне випадання гемороїдальних вузлів, яке практично неможливо виправити.
 

Чим раніше хворий звернеться до лікаря, тим простіше і швидше пройде лікування з повним відновленням. Не варто забувати про це, якщо ви цінуєте своє здоров'я.

Самолікування небезпечне
для Вашого здоров'я!

Консультація
за телефоном

Консультація за телефоном

icon
+38 (067) 912-12-78

або

Куди звертатись за допомогою?

Як правило, люди не звертають увагу на дискомфорт, біль, і найчастіше, просто терплять або п'ють знеболювальні, виходячи з власних здогадів. Ці дії і призводять до сумних та можливо невиправних наслідків.

У відділенні проктології займаються всіма питаннями, пов'язаними з кишківником. Вас проконсультують, ви відразу пройдете потрібні дослідження і вам підберуть правильне лікування.

Наші лікарі роблять все можливе, щоб полегшити життя пацієнтам із хворобами кишківника. Фахівці працюють із застосуванням сучасної схеми діагностики та лікування проктологічних захворювань, що забезпечує ефективність та швидкість у досягненні позитивного результату.

Як записатися на прийом до проктолога?

Якщо ви маєте проблеми, не можна відкладати обстеження. Для отримання консультації зв'яжіться з нами будь-яким зручним способом.

Консультації та обстеження проводяться за попереднім записом, що виключає чергу та очікування. Висновки, результати аналізів, УЗД, рекомендації з лікування видаються на руки пацієнту.

Будьте здорові та уважні до себе та своїх близьких!

Залишились питання?

Ви можете залишити свої контактні дані у формі нижче та ми обов'язково відповімо вам найближчим часом.